Szanowni Państwo,

zbliża się zakończenie roku szkolnego. Ten dzień nam wszystkim kojarzy się z czasem pożegnań i podziękowań za wspólnie spędzony czas i dziesięciomiesięczną współpracę. Niestety w tym roku tradycyjna uroczystość nie będzie możliwa. Przedstawiam Państwu harmonogram odbioru świadectw jednocześnie informując, że ich odbiór nie jest obowiązkowy. Wprawdzie miło jest popatrzeć na dokument potwierdzający ciężką pracę naszych dzieci, ale można to równie dobrze zrobić we wrześniu (mam nadzieję, że wtedy wrócimy do tradycyjnych zajęć). Dzieci otrzymają świadectwa od wychowawców w różnych godzinach z zapewnieniem realizacji obostrzeń sanitarnych i jeżeli nie będzie padać, odbywać się to będzie na zewnątrz budynku. Życzę Państwu słonecznych, radosnych i niezapomnianych wspólnie spędzonych chwil w tym najpiękniejszym, wakacyjnym okresie.

 

Z poważaniem                                               

Marek Bartos

 

W naszej szkole od października realizowane są zajęcia w ramach projektu #SuperKoderzy. Grupą Majsterkowiczów 2.0 są uczniowie szóstej klasy. Zobaczcie jak przebiegała praca na ostatnich lekcjach techniki, na których składaliśmy roboty #LOFIRobot i poznawaliśmy ich specyfikę. Teraz czas na programowanie!

 

Projekt realizowany jest w ramach programu #SuperKoderzy, #FundacjaOrange.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół Morskich w Darłowie na stronie internetowej www.zsm.darlowo.pl, szczegółowych informacji udzielamy pod numerem telefonu 943142426. Wiele informacji znajdą Państwo na naszym profilu facebookowym. W związku z pandemią nabór do szkoły prowadzony będzie w formie elektronicznej.

 

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest laureatem konkursu #OSEWyzwanie! Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na nasz konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu.

Zmieniono przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określono zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Od poniedziałku pracujemy nad wdrożeniem kompleksowego systemu zdalnego nauczania w naszej szkole. Zadbamy, by każdy z uczniów i rodziców otrzymał informację o sposobie realizacji zajęć. Na stronie szkoły (dobieslaw.com.pl) została dodana zakładka LEKCJE ON-LINE, gdzie będą umieszczane wszelkie informacje na ten temat. Gdyby ktoś z Państwa potrzebował pomocy informatyczno-komputerowej proszę dzwonić (tel. 507 025 137), kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub inny, wybrany przez siebie sposób. Przed rodzicami, szczególnie uczniów klas V-VIII, wyzwanie zapewnienia dzieciom dostępu do komputera i internetu. Gdyby mieli Państwo z tym problemy proszę pamiętać, że w szkole mamy komputery, które możemy Państwu wypożyczyć na okres zawieszenia zajęć w szkole. Proszę zachować spokój i pogodę ducha. Zdalne nauczanie potraktować jako przygodę, podczas której zarówno nauczyciele oraz rodzice i uczniowie mogą się wiele nauczyć i, mam nadzieję, dobrze bawić. Zdrowia!

Dyrektor
Marek Bartos

Dane kontaktowe:
tel. 507 025 137
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://dobieslaw.com.pl/lekcje-on-line
Dziennik elektroniczny

Naszą rolą jest stworzenie szkoły, która daje przestrzeń i warunki do nieskrępowanego rozwoju. Rolą nauczyciela jest, żeby potrafił być mentorem, skupiał uwagę na mocnych stronach ucznia zamiast wytykania mu błędów i sprowadzania jego postępów do średniej. Kładziemy duży nacisk na rozpoznanie indywidualnego tempa i rytmu rozwoju ucznia, sposobu przyswajania wiedzy i indywidualnych preferencji.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nauka przez doświadczanie jest bardziej skuteczna niż bierne przyjmowanie wiedzy. Dlatego też, dużą wagę przywiązujemy do wyposażenia naszych pracowni przedmiotowych.

Serdecznie zapraszamy uczniów z okolicznych miejscowości - jesteśmy naprawdę blisko i za darmo dowieziemy każdego!

Bielkowo - 4,5km::Boryszewo - 4,7km::Przystawy - 5km::Jeżyczki - 5,5km::Glęźnówko - 5,8km

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com