W naszej szkole od października realizowane są zajęcia w ramach projektu #SuperKoderzy. Grupą Majsterkowiczów 2.0 są uczniowie szóstej klasy. Zobaczcie jak przebiegała praca na ostatnich lekcjach techniki, na których składaliśmy roboty #LOFIRobot i poznawaliśmy ich specyfikę. Teraz czas na programowanie!

 

Projekt realizowany jest w ramach programu #SuperKoderzy, #FundacjaOrange.

 

 

Uczniowie Optivum NET+ (UONET+) to nowoczesny system uczniowski obejmujący e-dziennik, sekretariat szkolny, świadectwa, zastępstwa oraz witrynę rodziców i uczniów.

Nowoczesny i intuicyjny dziennik elektroniczny, pełna obsługa sekretariatu i łatwa komunikacja rodziców ze szkołą to tylko niektóre z udogodnień, jakie oferuje UONET+.

Witryna WWW dostępna bezpłatnie dla każdego rodzica i ucznia. Ułatwia komunikację ze szkołą i pozwala szybko sprawdzić frekwencję, oceny, uwagi czy zadania domowe.

Dzienniczek+ czyli elektroniczny dzienniczek ucznia, w którym szybko można sprawdzić oceny, frekwencję czy zapowiedziane sprawdziany. Wersja mobilna, tak jak witryna ucznia, dostępne są bezpłatnie.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest laureatem konkursu #OSEWyzwanie! Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na nasz konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu.

Szkoła z Klasą 2.0 edycja 2016/2017 trwa cały rok szkolny – od września do końca sierpnia. W programie bierze udział Zespół, złożony przynajmniej z czterech osób: dyrektora, koordynatora (wybranego spośród nauczycieli) i dwóch nauczycieli lub nauczyciela i innego pracownika szkoły (pedagoga, psychologa, bibliotekarza, etc.). Cztery osoby to wymagane minimum, ale zespoły mogą być większe. Wszyscy członkowie Zespołu (w tym uczniowie, jeśli stanowią jego część) aktywnie uczestniczą w programie: planują, a następnie realizują zaplanowane działania. Zadaniem koordynatora jest opisanie na platformie Szkoły z Klasą 2.0 działań zrealizowanych wspólnie z Zespołem, z uwzględnieniem potrzeb społeczności szkolnej.

Dzięki udziałowi w tegorocznej edycji programu przyjrzymy się Naszej szkole – relacjom, które w niej panują, Naszym zasobom, potencjałowi oraz ograniczeniom – i wspólnie spróbujemy znaleźć rozwiązania najważniejszych dla Nas problemów. Akcent położymy na refleksję, zespołowe planowanie, badanie potrzeb i oczekiwań społeczności szkolnej oraz na praktyczne działania.

Zmiany, które będziemy planować, odnosić się będą przede wszystkim do trzech obszarów: przestrzeni fizycznej i architektonicznej szkoły, jej wymiaru społecznego i wykorzystania nowych technologii. Zadania w programie opieramy na elementach pracy metodą design thinking (myślenia projektowego), której jednym z najważniejszych elementów jest empatyczne podejście do potrzeb tych, dla których planujemy rozwiązania.

To My decydujemy co i w jakim obszarze się wydarzy. Zróbmy tę zmianę wspólnie – nieważne, czy będzie w skali mikro czy w skali makro.

Program prowadzony jest przez Fundację Szkoła z KlasąCentrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą” przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Agory.

Naszą rolą jest stworzenie szkoły, która daje przestrzeń i warunki do nieskrępowanego rozwoju. Rolą nauczyciela jest, żeby potrafił być mentorem, skupiał uwagę na mocnych stronach ucznia zamiast wytykania mu błędów i sprowadzania jego postępów do średniej. Kładziemy duży nacisk na rozpoznanie indywidualnego tempa i rytmu rozwoju ucznia, sposobu przyswajania wiedzy i indywidualnych preferencji.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nauka przez doświadczanie jest bardziej skuteczna niż bierne przyjmowanie wiedzy. Dlatego też, dużą wagę przywiązujemy do wyposażenia naszych pracowni przedmiotowych.

Serdecznie zapraszamy uczniów z okolicznych miejscowości - jesteśmy naprawdę blisko i za darmo dowieziemy każdego!

Bielkowo - 4,5km::Boryszewo - 4,7km::Przystawy - 5km::Jeżyczki - 5,5km::Glęźnówko - 5,8km

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com