Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 3 września (niedziela) o godz. 12:00. Na mszy świętej zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne klasy I szkoły podstawowej.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Społecznej Szkole Podstawowej w Dobiesławiu odbędzie się 4 września 2017 r. o godz. 10:00.

Odjazdy autobusów w dniu 4 września:
Boryszewo 9:20
Przystawy 9:25
Wiekowo 9:35
Wiekowice 9:40
Dobiesław 9:45

Dzięki "Fajnym Grantom T-Mobile" i "Fundacji CoderDojo Polska" w Dobiesławiu powstanie "Lokalne centrum programowania i druku 3D". Otrzymaliśmy grant w kategorii do 10000zł na realizację tego celu!

Przypominamy, że podręczniki dla wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum zakupione zostały przez szkołę w ramach dotacji. Rodzice nie ponoszą żadnych kosztów związanych z zakupem podręczników.

 

Zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018

Nasi najmłodsi uczniowie z przedszkola i początkowych klas szkoły podstawowej dobrze wiedzą, że są dwa najważniejsze dni w roku. To oczywiście Dzień Matki i Dzień Ojca! W pięknych strojach przygotowanych przez rodziców śpiewali piosenki i recytowali wierszyki. Po występie rodzice otrzymali podarunki. Był też smaczny poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie w organizację uroczystości!

 

Dzień Mamy i Taty - galeria zdjęć

Najczęściej dzieci w szkole chcą być traktowane jak dorośli, rozmawiać jak oni i decydować o ważnych sprawach. Jednak co roku 1 czerwca przypominają sobie, że są dziećmi i wolą być jak one traktowane. Wszystkim dzieciom, tym małym i tym już dużym, życzymy aby dziecko w sobie zachowali jak najdłużej!

 

Dzień Dziecka - galeria zdjęć

W trakcie zajęć plastycznych uczniowie klasy III porozmawiali o znaczeniu kolorów w malarstwie. Śledząc prezentację multimedialną, mieli okazję przekonać się, jak wykorzystywano kolory w sztuce na przestrzeni wieków. Poznali barwy podstawowe oraz pochodne, które próbowali  uzyskać w trakcie samodzielnego eksperymentowania. Porozmawiali  także o podziale barw na ciepłe i zimne. Natomiast główną aktywnością uczniów było ćwiczenie malarskie z wykorzystaniem cukru oraz barwnika.

 

Ile jest kolorów? - galeria zdjęć

Dzisiaj nasi uczniowie zdobyli II miejsce na Gminnym Konkursie Matematycznym. Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy! 
(od lewej: Janek Chojnacki, Ola Krzyżanowska i Kacper Stach)

Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Dobiesławiu uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na uroczystym apelu przedstawili tło historyczne wydarzeń z 1791 roku, przypominając w ten sposób dlaczego jest to dla Polski tak ważny dzień.

 

Historia konstytucji w Polsce - galeria zdjęć

Joomla templates by JoomlaShine